30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

admin

“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.” Mustafa Kemal Atatürk,

Zaferin 97. yılında Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

30 Ağustos’un Önemli

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan ulusal bayramımızdır.

26 Ağustos günü Kocatepe sırtlarında düşünceli haliyle zafere inanmış başkumandan Atatürk’ten, yanıltmaca çay partisi Ankara’da düzenlene dururken “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz, ileri!” emri geldi.

Anadolu toprakları gerçek sahibine ulaştı ve 30 Ağostos ile Başkumandanlık Meydan Muharebesi Türklerin Zaferi ile sonuçlandı.

9 Eylül 1922’de İzmir’in düşmandan temizlenmesi ile taşlanan bu kutlu zaferimizde katkısı bulunan tüm ecdadımıza Hak’tan rahmet diliyoruz.

Bugün her nefesimizde onların hakları var… Aziz Şehitlerimize ve Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm ordumuza şükranlarımızla….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Zayıf Beslenmeye Bağlı Ölüm 11 Milyon

Yeni yayınlanan bir analiz, uluslararası alanda 11 milyon ölümün yetersiz beslenmeden kaynaklı olduğunu doğruluyor . Global Hastalık Yükü Araştırmasından elde edilen veriler, beslenmeyle ilişkili ölümlerin önde gelen nedenlerinin kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve kanser olduğunu belirtiyor. Beslenme ve hastalık arasındaki bağlantı tamamen modern tıp ve ilaç endüstrisi tarafından gizlenmiştir. […]

Subscribe US Now

Araç çubuğuna atla