2019 Kurban Kesim Rehberi Yayında

admin
Kurbanlık hakkında bilgi mobil telefonda
TÜRKVET’te kayıtlı hayvanların tür, ırk, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinin sorgulanabilmesi amacıyla “HaySag-Hayvan Sağlığı ve Refahı” mobil uygulaması geliştirilerek kullanıma açılmıştır.
Kurbanlık hayvanların sevklerinde, alımında, satımında, kesiminde ve kurban etinin muhafazasında dikkat edilmesi gereken hususlar ile “HaySag-Hayvan Sağlığı ve Refahı” mobil uygulaması hakkında vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan kurban rehberi güncellenerek yayınlanmıştır.
Kurbanlık hayvanlarınızın tür, ırk, cinsiyet ve yaşını “HaySag” isimli mobil uygulamayı cep
telefonunuza indirerek küpe numarası ile sorgulayın kurbanınızı güvenle alın..
Tüketiciler Kurban hakkında detay bilgilere de ulaşabileceğiniz bu uygulama ile hayvan hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilecek. Et işletmelerinin düzenli olarak takip ettiği ve hijyen kurallarını uyguladığı durumlar dışında kalan bir sistem olan kurban kesiminde detay bilgilere ulaşmak tüketiciler için gönül ferahlığı da sağlayacak görünüyor.
Hayvansal Gıdalarda Özel Hijyen Yönetmeliği için;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Geleceğin Süper Gıdası Havlıcan(Galangal); Aromatik Zencefil yağı!...

Hindistan’dan araştırmacılar , genellikle aromatik zencefil olarak bilinen Havlıcan yani; Kaempferia galanga L.’nin uçucu yağının fiziko kimyasal bileşimini araştırdı  . Elde ettiği bulgular , Esansiyel Yağ Araştırmaları Dergisi’nde (Journal of Essential Oil Research) yayınlandı . Kacholam ve Kencur gibi  isimlerle bilinen K. galanga L., hem geleneksel hem de modern ilaçların hazırlanmasında yaygın olarak kullanılan tıbbi bir […]

Subscribe US Now

Araç çubuğuna atla